• Yusupov Ruslan Muxtarovich O'zbekiston Respublikasi bank-moliya akademiyasi tinglovchisi
Internet-banking, telefon-banking, mobil banking, mobil ilova, SMS-banking, mobil telefon, mobil internet, statsionar keng polosali internet.
Hozirgi vaqtda axborot oqimlari O'zbekiston Respublikasi bank amaliyotida qo'llaniladigan masofaviy bank hisobvaraqlarini boshqarish tizimlarini joriy etishda muhim rol o'ynaydi. O'zbekiston bank tizimida masofaviy bank xizmatlarini taqdim etishning hozirgi holatini yanada kengaytirish choralari ko'rilmoqda. Maqolada masofaviy bank xizmatlarining rivojlanishi, uning muammolari va muallifning tijorat banklarida masofaviy bank xizmatlarining rivojlanishi bilan aloqasi ko'rib chiqiladi.
O'zbekiston Respublikasining "investitsiyalar va investitsiya faoliyati to'g 'risida"gi qonuni. 2019 yil 25 dekabr
Rossiya bank tizimi va uzoq muddatli resurslar. // "Pul va kredit". Moskva, 2013 yil. №5. 12-sahifa.
Bank ishi. Professor O.I.Lavrushin tomonidan tahrirlangan. M.:Knorus, 2008. 94-sahifa.
2024-01-30
Yusupov Ruslan Muxtarovich. (2024). O’ZBEKISTONDA INVESTISIYA BANKLARINI JORIY ETISH ISTIQBOLLARI. Scientific Impulse, 2(17), 402–404. Retrieved from https://nauchniyimpuls.ru/index.php/ni/article/view/14311