ПРОФИЛАКТИКА ИНСПЕКТОРИНИНГ ОИЛАВИЙ АЖРИМЛАРНИ ОЛДИНИ ОЛИШ ФАОЛИЯТИ
Конституциямизда оила жамиятнинг асосий бўғини эканлиги ҳамда жамият ва давлат муҳофазасида бўлиш ҳуқуқига эга эканлиги белгилаб қўйилганAbstract
Мамлакат тараққиётини ҳаракатга келтирувчи асосий ҳужжат — Бош Қомусимизда оила масаласига алоҳида урғу берилгани ҳам бежиз эмас, албатта
Назаров А. Оила-турмуш муносабатларида зўравонликни олдини олиш муаммолари. // Davlat va huquq. –Т., 2004, №4 (20) –Б. 44.
Абдуллаева Д. Оила муҳофазаси барқарорлиги. HUQUQ BA BURCH. №7, –Т., 2008. –Б. 51.
Ниёзова С. Зўрлик ишлатиб содир этиладиган жиноятлар виктимлигининг олдини олиш. / Ижтимоий фикр. Инсон ҳуқуқлари журнали. – Т., 2016. №4 (76). – Б. 41.
Хўжақулов С.Б. Шахс ижтимоий хавфлилигининг жиноят-ҳуқуқий институтларга таъсири // Жиноят ҳуқуқининг долзарб масалалари: Республика илмий-амалий конференцияси материаллари. ¬–Т., 2014. –Б., 173.
Тоштемиров А. Никоҳдаги шахслар ҳуқуқ ва мажбуриятларининг диний ва дунёвий талқини // Ҳуқуқий давлат ва адолатли фуқаролик жамиятида шахснинг конституциявий ҳуқуқ ва эркинликларини таъминлаш масалалари: Илмий-амалий конференция материаллари тўплами / Масул муҳаррир: Ш.Т.Икрамов – Т., Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академияси, 2016. –Б. 202.
Ўразалиев М.Қ. “Алкоголизм” ва “ичкиликбозлик” тушунчаси бундай иллатларнинг ҳуқуқий оқибатлари ҳақида // Ўзбекистон Республикаси ИИВ академияси Ахборотномаси. –2014. –№3. – Б. 55.
Зокирова О.Г. Мативи рашк бўлган жиноятлар ва криминоген вазият // Davlat va huquq. –Т., 2002, №1 (9) –Б. 66.
Инамджанова Г. Ўзбекистон республикасида оила, оналик, оталик ва болалик давлат ҳимоясида: Ўзбекистонда оила, оналик ва болаликни муҳофаза қилишнинг концептуал масалалари // Республика илмий-амалий конференция материаллари тўплами. – Т., 2016. −Б. 42.